Przedszkole
w Chechle

Wiosenne kanapki

WIOSENNE KANAPKI

17 maja w ramach zamknięcia cyklu o zdrowym żywieniu ogłosiliśmy konkurs na WIOSENNĄ KANAPKĘ. Zapach szczypiorku i warzyw: sałaty, ogórka, papryczki, rzodkiewki unosił się w przedszkolu. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola pieczywo białe i razowe, warzywa, ser żółty, twarożek, wędliny. Zanim dzieci usiadły do pracy pamiętały o umyciu rąk i przygotowaniu miejsca pracy.

Pomysłów było wiele.   Dzieci samodzielnie smarowały, kroiły, układały produkty tworząc na kanapkach bardzo wiosenne wzory. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę apetycznie. Na kanapkach widniały kwiatki, samoloty, samochodziki a nawet piraci i kotek. Wyglądały one przepiękne. Na twarzach dzieci było widać ich zadowolenie. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi, bo wygrali w konkursie.

Kolorowe, bogate w witaminy kanapki w mig znikały z talerzyków. Wykonanie kanapek okazało się niebywale ciekawą i radosną, a co najważniejsze - bardzo smaczną zabawą. Wszystkie dzieci, nawet największe "niejadki" zajadały wiosenne kanapki
z ogromnym apetytem. Pamiętajmy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie.

Kolejne kulinarne wyzwania przed nami!

 

 

 

Wykonał LanSet oparty na sytemie Joomla