Przedszkole
w Chechle

Wycieczka do teatru

W ramach planu rocznego odbyła się jednodniowa wycieczka edukacyjna do Teatru Zagłębia w Sosnowcu na spektakl Królewna Śnieżka. Głównym celem wyjazdu było przygotowanie dzieci do świadomego, aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, rozbudzanie zainteresowań teatrem. Wycieczka rozpoczęła się od edukacyjnej pogadanki na temat właściwego zachowania w teatrze. Dobry rytm, wpadające w ucho piosenki i świetna gra aktorów to niewątpliwe atuty spektaklu. Kolorowe dekoracje i kostiumy pozwoliły uruchomić wyobraźnię widzów. Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem. Niektórzy trochę się bali ale większość dobrze wiedziała, że wszystko dobrze się skończy. Dodatkową atrakcją dla dzieci było to, że po spektaklu mogły sobie zrobić zdjęcia z aktorami na scenie.

Zadowoleni i pełni nowych doznań po obejrzanym spektaklu dziewczynki i chłopcy udali się do przedszkola FILIP I MAJA. Tam mogły świetnie pobawić się w kuleczkowie. Zabawa ta była wygraną przez Miłosza S, dzieci z radością mu podziękowały za taka możliwość.

Humory wszystkim dopisywały, a opowieściom o Śnieżce i krasnalach nie było końca.Dzieci z wycieczki wróciły pełne  wrażeń. Oby więcej takich wyjazdów.

 

Wykonał LanSet oparty na sytemie Joomla