W karnawale same bale

„Dziś w przedszkolu wielki bal,
tańczy razem ze sto par…”

W dniu 09.01.2019r. w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.
Dla przedszkolaków to dzień niezwykły, bardzo lubiany i długo wyczekiwany. Dzień, który dostarcza wielu przeżyć i radości. Już od rana pojawiały się uśmiechnięte przedszkolaki w przepięknych kostiumach. Po śniadaniu wszyscy uczestnicy zabawy przeszli do sali balowej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcił dzieci do zabawy. Wodzirej prowadzący bal zaprosił wszystkich do tańca, zabaw i konkursów. Przedszkolaki świetnie się bawiły ze swoimi paniami, koleżankami i kolegami. Uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po krótkim wypoczynku i małym poczęstunku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa w pięknej scenerii i miłej atmosferze przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Podczas balu dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych.

Znalezione obrazy dla zapytania bal w przedszkolu

BEZPIECZNE FERIE

Znalezione obrazy dla zapytania spotkanie z policjantem

Ferie zimowe to czas relaksu i zabaw na śniegu, szaleństw na sankach. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, 7 stycznia przybyli do nas dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kluczach. Spotkanie poświęcone było między innymi zasadom bezpiecznego spędzania zimowej przerwy. Policjant omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi, mówił o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg. Dzielnicowi przestrzegali przed wchodzeniem i ślizganiem się po zamarzniętych rzekach i stawach. Oczywiście ostrzegali również przed kontaktami z nieznajomymi osobami. Dzieci brały żywy udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzą, jaką już posiadają. Informacje i udzielone przestrogi dotyczące bezpieczeństwa na pewno pozwolą wszystkim dzieciom w dobrym zdrowiu powrócić po feriach do naszego przedszkola.

Wszystkim Przedszkolakom życzymy udanych i bezpiecznych ferii!!!

"Zimowe opowieści"

Podobny obraz

19 grudnia mieliśmy przyjemność gościć aktorów z objazdowego teatru, którzy wystawili dla nas sztukę „Zimowe Opowieści”. Głównym bohaterem przedstawienia był niesforny Januszek ,,Chwalipięta”, który nie szanował nikogo, z nikim nie potrafił się zaprzyjaźnić. Z pomocą przyszedł mu jednak łagodny Wilk, Śnieżynka i sympatyczny Królik, którzy okazali się prawdziwymi przyjaciółmi i pomogli zrozumieć Januszkowi, co trzeba w swoim zachowaniu zmienić, by zyskać prawdziwą przyjaźń. Podczas spektaklu śmiechu było, co niemiara. Dzieci czynnie brały udział i pomagały bohaterowi podpowiadać rozwiązania problemu. Była to piękna opowieść, o tym, co w życiu jest najważniejsze. Dzieci dowiedziały się, że nie prezenty, ale dobro, miłość i chęć niesienia pomocy innym powinny być dla każdego najcenniejsze, ponieważ stanowią sens życia człowieka.

Aktorzy dostali gorące oklaski od wszystkich małych widzów i obietnicę, że dzieci będą postępować tak, jak odmieniony Januszek – będą grzeczne, miłe i życzliwe dla innych osób.

Wigilia w przedszkolu

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski..."

Znalezione obrazy dla zapytania wigilia

W tym roku przedszkolną Wigilię dzieci spędziły razem z rodzicami. 14 grudnia po południu spotkaliśmy się w pięknie udekorowanej sali Średniaków. Pani wicedyrektor Aleksandra Porębska złożyła życzenia świąteczne i zaprosiła do wysłuchania kolęd i pastorałek w wykonaniu naszych przedszkolaków. Przygaszone światła, świece i iskrzące się zimne ognie wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Nadszedł czas na opłatek i życzenia składane przez dzieci – pełne radości, nadziei i życzliwości. I wreszcie przedszkolaki zasiadły wraz z rodzicami przy świątecznie zastawionym stole, gdzie mogły skosztować wypieków upieczonych przez mamy oraz własnoręcznie wykonanych pierniczków i babeczek. Rodzice przygotowali także dla dzieci niespodziankę – upominki świąteczne.
Ten wyjątkowy dzień nie tylko pozostanie w naszej pamięci, ale przede wszystkim w naszych sercach.