Konkurs "O Pluszowego Misia"

W dniach 11-13.04.18r. w Bukownie odbył sie XII Powiatowy Festiwal Kultury Dziecięcej dla Przedszkolaków "O Pluszowego Misia" pod hasłem "Przepis na zdrowie". Ideą tego cyklicznego przedsięwzięcia jest wzbogacanie doświadczeń dzieci i odkrywanie uzdolnień plastycznych, wokalnych i recytatorskich. W bieżącym roku w Festiwalu wzięło udział 360 uczestników z 19 placówek oświatowo-kulturalnych powiatu olkuskiego. 24 dzieci z naszego przedszkola z wielkim zaanagażowaniem wzięło udział w trzech konkursach.
W kategorii 4-latków: Antoś Guzy, Bartuś Walczak, Gabrysia Rak, Zosia Majka.
W kategorii 5-latków: Alan Plich, Ania Rosikoń, Jakub Trojanowski, Lena Jadczyk, Lena Kuźniak, Liwia Oczkowska, Madzia Kocjan, Maja Działach, Sonia Wójcik, Wiktor Kopeć, Zuzia Małozięć.
W kategorii 6-latków: Gabryś Rudy, Hania Guzik, Jagoda Skrzypczak, Jagoda Włodarczyk, Kaja Nowak, Maja Baca, Maja Kowala, Michał Walczk, Staś Sadurski.

II miejsce w konkursie recytatorskim zdobyła Zosia Majka

Wyróżnienie w konkursie recytatorskim otrzymała Maja Kowala

Gala finałowa Festiwalu odbyła się 18.04.18r., na której wszystkim lureatom tradycyjnie wręczono pluszowe misie.

Gratulujemy wszystkim przedszkolakom i życzymy dalszych sukcesów!

Dzień wody

Znalezione obrazy dla zapytania dzien wody22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych oraz badawczych. Na początku omówiliśmy przebieg wody w przyrodzie. Na podstawie ilustracji dzieci mogły poznać 3 stany wody w przyrodzie - stan stały, ciekły i gazowy. Następnie ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Najwięcej frajdy sprawiły im ćwiczenia oddechowe: Burza w misce wody, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek poprzez puszczanie bąbelków. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać.

Zajączek Wielkanocny

Znalezione obrazy dla zapytania ruchomy zajączek wielkanocnyWielkanoc to nie tylko czas zadumy, ale przede wszystkim radości. Z tego względu coraz bardziej popularne stają w Polsce zabawy wielkanocne, w których z chęcią uczestniczą nie tylko dzieci, ale również dorośli. 28 marca, przy pięknej słonecznej pogodzie, w ogrodzie przedszkolnym szukaliśmy czekoladowych jajeczek, które ukrył dla nas Zajączek Wielkanocny. Kolorowe cukiereczki ukryte były w różnych miejscach. Po sygnale dzieci wyruszyły na poszukiwanie łakoci. Dzieci ścigały się w zbieraniu czekoladowych smakołyków. Zebrana ilość była starannie przeliczona. Zabawa była wspaniała i jak najbardziej udana. W nagrodę można było zabrać odnalezione jajeczka do domu.

Konkurs "Chrońmy źródła wody"

Dzieci z naszego przedszkola brały udział w II edycji konkursu literacko-plastyczno-ekologicznego "Chrońmy źródła wody". Organizatorami konkursu są: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu oraz Stowarzyszenie Teatralno-Literackie.
22 marca 2018 r. odbyło się wręczenie nagród.

Nasz przedszkolak - Kamil Pałka zajął III miejsce w konkursie plastycznym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów