Znalezione obrazy dla zapytania bal karnawałowy dla dzieci

Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzamy bale.

To tradycja bardzo stara- strojów pięknych co niemiara!

Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie.

Niech w zabawie no i w tańcu splotą się ręce przebierańców.

Bawmy się więc wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 9 lutego. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Pomysłowość rodziców i dzieci nie miała granic. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać królewny, motylki, pszczółki, diabełki, rycerzy, policjantów… nie sposób zliczyć i wymienić te wszystkie postacie. Niektóre dzieci było bardzo trudno rozpoznać. Dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych utrwalających sposób przebrania. Wystrój Sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja i disc dżokeja. Skoczna i przebojowa muzyka zachęcała do tańca. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Wodzirej zachęcał również do śpiewania znanych piosenek. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąska i napić soczku. Taka zabawa odbywa się w naszym przedszkolu co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia szczególnie dla tych najmłodszych. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Powróćmy jak za dawnych lat

Znalezione obrazy dla zapytania dzień babci i dziadka            Jak co roku w styczniu obchodzimy świeto wszystkich babć i dziadków. Dzień Babci i Dziadka to jedna z piekniejszych uroczystości w przedszkolu, do której przedszkolaki przygotowują się wiele dni wcześniej. To przecież dziadkowie są wielkim skarbem dla wnuków, a wnuczęta są ich największym szczęściem i radością. Dzięki celebrowniu tego święta dzieci uczą się szacunku do osób starszych oraz dowiadują się, jak ważna jest tradycja w życiu każdego z nas.

"Powróćmy jak za dawnych lat"- to hasło przewodnie tegorocznej uroczystości.  Przedszkolaki w humorystyczny sposób przedstawiły historię babci i dziadka od czasów dzieciństwa przez młodość do dorosłości. Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swoich wnucząt prezentujacych wiersze, piosenki, tańce oraz grę na instrumentach. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem odtwarzali swoje role, a goście dziękowali im gromkimi brawami. Na zakończenie Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim zebranym gościom i podziękowała za tak liczne przybycie. Przedszkolaki obdarowały swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi upominkami. Miłym akcentem był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Teatr SKRZAT przedstawia

16 stycznia w naszym przedszkolu zagościł teatr SKRZAT i przedstawił bajkę pt.
„O Babci, krasnalu i kolorowych kulkach”.
Była to opowieść o kochanej, miłej i uczynnej babci Danucie oraz o krasnalku, nie zawsze grzecznym kotku i kulkach z wełny. Bajka dostarczyła dzieciom wiele wspaniałej zabawy i pozytywnych wrażeń. Wszyscy nasi podopieczni podczas trwania przedstawienia mieli na buziach promienne uśmiechy. Dzieci żywiołowo reagowały na bohaterów i wartką akcję przedstawienia. Ale najważniejsze jest to, że każdy z naszych wychowanków zrozumiał morał tej bajeczki: Nigdy nie należy zabierać czegoś, co do nas nie należy.
Dziękujemy za pozytywny przekaz i dużo wspaniałej zabawy.

Spotkanie wigilijne

Znalezione obrazy dla zapytania wigilia

Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, 22 grudnia w piątkowy ranek w przedszkolu zapanował niepowtarzalny i prawdziwie świąteczny nastrój. W naszym Przedszkolu odbyło się Spotkanie Wigilijne. Najpierw wspólnie z uczniami szkoły wysłuchaliśmy koncertu kolęd. Ważnym punktem były życzenia Pani Dyrektor. Następnie nadeszła pora wspólnego łamania się opłatkiem. To niezwykle wzruszający moment, który zapada przedszkolakom w pamięci na długie lata. I wreszcie czas wspólnego posiłku. Na pięknie udekorowanym stole nie zabrakło także słodkości. To było coś wspaniałego, gdy tyle osób na raz zasiadło wspólnie do stołu. Na rozmowach, opowieściach oraz słuchaniu kolęd upływał miło i przyjemnie czas. Przedszkole nadaje wielką rangę kultywowaniu tradycyjnych obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Jest to nie tylko kolędowanie ale także ubieranie grupowych choinek, wykonywanie ozdób oraz prezentów dla członków rodziny. Wigilia jest ukoronowaniem wszystkich tych działań. Piękne życzenia, kolędy, zapach choinki i pierniczków to magia świątecznego nastroju pełnego życzliwości i radości który zapanował w naszym przedszkolu. Aż szkoda, że wigilijny dzień jest tyko raz w roku, ale może przez to jest taki wyjątkowy.

Drodzy rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania.