Pożegnanie przedszkola

„Tak w przedszkolu było miło, tyle czasu się tu było.
Dzi
ś żegnamy swe przedszkole, bo czas myśleć już o szkole.
Zostawiamy swe zabawki, które smutno spogl
ądają.
Wiedz
ą wszystkie o tym dobrze, że dziś z nami się rozstają.

Podobny obraz

22 czerwca dzieci, które od września rozpoczną naukę w szkole pożegnały nasze przedszkole. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor witając zaproszonych gości i rodziców. W pierwszej kolejności dzieci sześcioletnie zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Wzruszające piosenki i żywiołowy taniec hiszpański zostały nagrodzone wielkimi brawami.

Czas zleciał nieubłaganie i dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, w tym dniu szykowały się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. Każdy absolwent dostał książkę i pamiątkowy dyplom.
Podzi
ękowaliśmy też rodzicom za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola i oczywiście nauczycielom za ich ogromny trud włożony w edukację małych podopiecznych. Niejednemu rodzicowi i nauczycielowi zakręciła się łezka w oku, widząc jak ich pociechy szybko dorosły.

Naszym kochanym absolwentom życzymy samych sukcesów w szkole.

Wizyta weterynarzy

Znalezione obrazy dla zapytania weterynarz

20 czerwca nasze przedszkole odwiedzili Państwo Anna i Michał Klich - weterynarze z Przychodni Weterynaryjnej
Vet Center z Olkusza.
Państwo Klich na spotkanie przywieźli ze sobą psa, co zaskoczyło i wprawiło w zachwyt przedszkolaków. Dużą frajdą dla dzieci była możliwość pogłaskania psa, ale jeszcze większą posłuchanie za pomocą słuchawek lekarskich, jak bije serce zwierzęcia, a także szukanie skanerem chipu umieszczonego pod skórą psa.
Dzieci dowiedziały się również, co jest potrzebne weterynarzom w codziennej pracy, jak dbać o zwierzęta i kiedy należy przyprowadzać je do gabinetu weterynaryjnego.
Przedszkolaki  brały aktywny udział w spotkaniu, zadawały mnóstwo pytań dotyczących  pielęgnacji zwierząt, chorób, które je dotykają oraz sposobów leczenia. Dzieci bardzo chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które mają w domu.
Pani Ania przedstawiła również dzieciom zagadki w formie bardzo ciekawej prezentacji. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie wesołe baloniki z rękawiczek, strzykawki i słodycze. W ramach podziękowania za wizytę przedszkolaki wręczyły państwu Klich laurkę.

Serdecznie dziękujemy za dostarczenie nam tylu wiadomości i wspaniałych przeżyć.

Z wizytą w szkole

„A w szkole na nas czeka rzecz nowa: OBOWIĄZEK.
 I coraz mniej zabawek, i coraz więcej książek.
 I choć może trudniejsze będą następne lata -
 otworzy się przed nami ciekawa księga świata.”

Znalezione obrazy dla zapytania szkoła

W czwartek 16 czerwca najstarsza grupa z naszego przedszkola wybrała się z wizytą do Szkoły Podstawowej. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w I klasie, Dzieci miały okazję zobaczyć miejsce, w którym spędzą kolejne 8 lat swojego życia. Spotkanie  z uczniami miało na celu zintegrowanie przedszkolaków ze szkołą. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda sala lekcyjna, zwiedziły szatnię i stołówkę. Odwiedziły również  sekretariat, gabinet  dyrektora szkoły, pokój nauczycielski, gabinet pielęgniarki oraz poznały szkolne panie woźne. Na zakończenie skorzystaliśmy z kącika zabaw w szkole. W miłej atmosferze czas szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola. Z wypowiedzi dzieci wynikało, iż szkoła bardzo im się podoba i wszyscy chętnie rozpoczną w niej naukę w pierwszej klasie. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie, starszaki przekonały się na własne oczy, że w szkole jest bezpiecznie, miło i niezwykle ciekawie, bez trwogi i lęku przekroczą szkolne mury i pozyskają w niej nowych, wspaniałych kolegów.

A więc DO ZOBACZENIA W SZKOLE!

Podsumowanie konkursu "Nie pal przy mnie, stokrotnie proszę"

21 czerwca 2018 roku w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu odbyło się podsumowanie VIII edycji powiatowego konkursu plastycznego na znaczek dotyczący zakazu palenia „Nie pal przy mnie, stokrotnie proszę”, nad którym honorowy patronat objęły Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław” S.A. w Bukownie. Konkurs zorganizowany został w ramach realizacji przedszkolnego programu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” oraz obchodów „Światowego Dnia bez Tytoniu 2018”. Celem konkursu było promowanie zasad zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień oraz uświadomienie dzieciom, a za ich pośrednictwem rodzicom i opiekunom, jakie niebezpieczeństwa zdrowotne wynikają zarówno z czynnego palenia tytoniu, jak i przebywania w otoczeniu dymu. W konkursie wzięło udział 10 dzieci z naszego przedszkola.

I miejsce zajęła Sonia Wójcik
wyróżnienie zdobyła Maja Baca

Gratulujemy!

Prace laureatów I miejsca ex aequo zostały przygotowane w formie znaczka-naklejki i będą rozpowszechniane na terenie powiatu olkuskiego.