Przedszkole
w Chechle

Teatrzyk "Magiczne słowo"

3 października przedszkolaki obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. „Magiczne słowo”, którego głównym przesłaniem był problem wychowawczy. Bardzo kapryśna i znudzona dziewczynka Lenka pokłóciła się z mamą i uciekła z domu. W czasie leśnej wędrówki spotkała Czarodzieja oraz zwierzątka, które służyły jej pomocą i dobrą radą. Dziewczynka zrozumiała swoje postępowanie, postanowiła wrócić do domu i przeprosić mamę i siostrę.  

Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały teatrzyk. Po przedstawieniu odbyła się rozmowa z aktorem o zachowaniu głównej bohaterki. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważny jest szacunek do drugiej osoby oraz używanie „magicznych słów”.      Znalezione obrazy dla zapytania teatr bajka magiczne słowo

Dzień Chłopaka

Znalezione obrazy dla zapytania dzień chłopakaOd najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach. Jedną z nich jest Dzień Chłopaka, który co roku obchodzimy w przedszkolu. Z tej okazji panie wraz z dziewczynkami przygotowały dla chłopców krawaty supermenów. Oczywiście było mnóstwo życzeń dla naszych super chłopaków. Były także drobne upominki- modele samochodzików oraz słodycze. Dziewczynki z chęcią porwały chłopców do tańca i różnych zabaw. Uśmiechy na twarzach chłopców i dobry humor to oznaka udanej zabawy. We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, radości dla wszystkich dzieci. Teraz chłopcy już myślą jak miło zrewanżować się swoim koleżankom. Miło sprawiać sobie takie przyjemności.

 

Bezpieczny przedszkolak

Znalezione obrazy dla zapytania policja

20 września odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z panem policjantem na temat: „Bezpieczny przedszkolak”.   
Od początku roku szkolnego dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa w przedszkolu i poza nim. Przedszkolaki utrwalały te zasady na spacerach, ucząc się, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachowywać się w pobliżu niej.    
Znajomość tych wszystkich zasad sprawdzał na spotkaniu pan policjant. Przypomniał także o zachowaniu bezpieczeństwa w domu. Bardzo ważnym tematem, który został poruszony to kontakty z obcymi ludźmi – jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki bardzo aktywnie brały udział w spotkaniu, chętnie się wypowiadały i odpowiadały na pytania policjanta.    
       
Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę, pięknie podziękowały i wręczyły panu policjantowi upominek.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

Znalezione obrazy dla zapytania dzień przedszkolaka 2018

 

 

Przedszkolaki święto mają, na sportowo czas spędzają – tak było u nas w Przedszkolu 21 września. Na placu zabaw odbyły się zabawy i konkurencje sportowe. Przedszkolaki z entuzjazmem wykonywały wszystkie zadania. Mimo rywalizacji dzieci starały się przestrzegać zasad fair play i każde wyzwanie traktowały, jako dobrą zabawę. Oprócz sportowych wyzwań, dla przedszkolaków przygotowane były niespodzianki – medale Super Przedszkolaka. Ten dzień dał możliwość miłej zabawy, ale także był doskonałą okazją do integracji dzieci z wszystkich grup.


Wszystkim przedszkolakom życzymy samych r
adosnych chwil w przedszkolu.

Wykonał LanSet oparty na sytemie Joomla