Przedszkole
w Chechle

Podobny obrazW poniedziałek, 27 listopada odwiedziła nas Pani Ilona – mama Antosia, która wspólnie z koleżanką zorganizowała nam warsztaty wykonywania ozdób z masy porcelanowej.

Masa porcelanowa to bardzo efektowna masa plastyczna, z której można wykonać przeróżne dekoracje. My z racji zbliżających się świąt wykonaliśmy dekoracje świąteczne, które po części posłużyły nam jako element upominku dla rodziców, a pozostałą część przekazaliśmy na świąteczny kiermasz.

Pani Ilona pokazała nam krok po kroku etapy powstawania masy, a następnie oddała ją w ręce dzieci, które za pomocą foremek wyczarowały te cudne i delikatne dekoracje. Dzięki wspólnym staraniom dzieci rozwinęły: sprawność manualną, pomysłowość i wyobraźnię, a także w miłej  atmosferze poznały jedną ze świątecznych tradycji.

Pani Ilonko – dziękujemy za poświęcony czas i zainspirowanie nas ciekawym sposobem zabaw z dziećmi oraz nowym sposobem ozdabiania choinki.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdoby z masy porcelanowej

Wykonał LanSet oparty na sytemie Joomla