Przedszkole
w Chechle

Andrzejkowe wróżby

Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki

 

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj i są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.

W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się w czwartek 30 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Po śniadaniu odwiedziły nas trzy bardzo miłe i uśmiechnięte czarownice. Zabawa z wróżbami się zaczęła. Wszyscy nasi podopieczni mogli poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli, rzucać monetą oraz wróżyć z butów. Kiedyś wróżbę ustawiania butów do drzwi stosowały niezamężne panny, chcąc dowiedzieć się, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż. W czasie zabawy buty ustawiały wszystkie dzieci, świetnie się przy tym bawiąc. Ale najbardziej podobała się dzieciom tradycyjna wróżba lana z wosku.  

 

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

Wykonał LanSet oparty na sytemie Joomla