Przedszkole
w Chechle

Pachnące pierniczki

Znalezione obrazy dla zapytania pierniczki                     Święta tuż, tuż…,
                                                                więc czas na pieczenie pierników      

Święta bez pierniczków to Święta stracone;) Zwyczaj pieczenia pierników przed świętami to już tradycja w naszym przedszkolu. 29 listopada był bardzo pracowity, bowiem tego dnia przedszkolaki piekły pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy pod kierunkiem kilku chętnych mam i babć – dzielnie ugniatały ciasto, rozwałkowywały na cienkie placuszki a potem wykrawały świąteczne kształty. Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika to po przedszkolu zaczął się unosić wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich
w cudowny, świąteczny nastrój. Zabawa była naprawdę świetna, a zachwycone dzieci nie mogły doczekać się ozdabiania, które zostało zaplanowane na kolejne dni. Wszystkie grupy z naszego przedszkola wraz ze swoimi paniami dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Oczywiście trudno się było oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki. Pierniczki zostały spakowane w małe paczuszki, aby ozdobiły stoły wigilijne w domach dzieci.

Ciasteczka wyszły pięknie - na pewno spodobają się rodzicom.

Znalezione obrazy dla zapytania pierniczki 

Wykonał LanSet oparty na sytemie Joomla