Przedszkole
w Chechle

Dzielnicowi w przedszkolu

Znalezione obrazy dla zapytania policjant
Policjanci często prowadzą działania profilaktyczne adresowane do najmłodszych.
Tym razem, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kluczach zawitali do dzieci
z Przedszkola w Chechle.                      

Przedszkolaki wysłuchały porad na temat bezpiecznych zachowań podczas kontaktu z nieznajomym, dowiedziały się komu można zaufać, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia, kogo poprosić o pomoc, i jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Podczas spotkania przekazali maluchom jak uniknąć niebezpieczeństw w trakcie zabaw w przedszkolu, w domu i na ulicy, jak bezpiecznie podróżować samochodem. Policjanci przekazali dzieciom jak zachować się podczas zagubienia, pożaru, oraz jak wezwać pomoc przy użyciu numerów alarmowych. Dzielnicowy przypomniał również najważniejsze informacje o podstawowych przepisach ruchu drogowego. Maluchy szybko i poprawnie odpowiadały na zadawane przez policjanta pytania, które dotyczyły znajomości zasad i przepisów kodeksu ruchu drogowego. Okazało się, że większość przedszkolaków doskonale zna zasady bezpieczeństwa. Jednak największą atrakcją był pokaz policyjnego wyposażenia do służby. Dzielnicowy zaprezentował dzieciom kajdanki, gaz obezwładniający, pokazał legitymację policyjną i opowiedział o swojej codziennej służbie. Oczywiście większość chłopców chce w przyszłości zostać policjantem. Zobaczymy za parę lat…        

Wykonał LanSet oparty na sytemie Joomla