Przedszkole
w Chechle

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY "W GRUDNIOWĄ NOC"

              
 
 
Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,                          
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.
 
W piątek, tj.15.12.2017r. o godz.17.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Chechle odbyła się impreza środowiskowa kiermasz świąteczny pt. „W grudniową noc”. Organizatorami byli Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Chechle.
Wspólne kolędowanie rozpoczęły dzieci przedszkola i szkoły, śpiewając  pastorałkę „Jest taki dzień”.
Następnie Pani  Anna Kotara - dyrektor ZSP w Chechle, przywitała przybyłych gości, a wśród nich m.in. Wójta Gminy Klucze, Pana Norberta Bienia. 
Program kiermaszu świątecznego był niezwykle bogaty. Najpierw wystąpiły przedszkolaki w pięknym tańcu Śnieżynek. Potem rozpoczął się rodzinny koncert kolęd i pastorałek. W przerwie występów odbyła się aukcja, którą prowadziła Pani Joanna Bożek, znana lokalna artystka i malarka ikon. Znalazły się na niej liczne obrazy i przedmioty ofiarowane przez darczyńców. Ponadto można było zakupić świąteczne stroiki oraz skosztować pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z rękodziełem artystycznym przygotowanym przez Panie z KGW. Niezwykłym gościem grudniowego wieczory był Św. Mikołaj, który rozdawał prezenty nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Na koniec kiermaszu dzieci zaśpiewały pastorałkę, a wraz
z nimi wszyscy zebrani na sali gimnastycznej.
 
inf. Bożena Kliś

Wykonał LanSet oparty na sytemie Joomla