Przedszkole
w Chechle

Spotkanie wigilijne

Znalezione obrazy dla zapytania wigilia

Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, 22 grudnia w piątkowy ranek w przedszkolu zapanował niepowtarzalny i prawdziwie świąteczny nastrój. W naszym Przedszkolu odbyło się Spotkanie Wigilijne. Najpierw wspólnie z uczniami szkoły wysłuchaliśmy koncertu kolęd. Ważnym punktem były życzenia Pani Dyrektor. Następnie nadeszła pora wspólnego łamania się opłatkiem. To niezwykle wzruszający moment, który zapada przedszkolakom w pamięci na długie lata. I wreszcie czas wspólnego posiłku. Na pięknie udekorowanym stole nie zabrakło także słodkości. To było coś wspaniałego, gdy tyle osób na raz zasiadło wspólnie do stołu. Na rozmowach, opowieściach oraz słuchaniu kolęd upływał miło i przyjemnie czas. Przedszkole nadaje wielką rangę kultywowaniu tradycyjnych obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Jest to nie tylko kolędowanie ale także ubieranie grupowych choinek, wykonywanie ozdób oraz prezentów dla członków rodziny. Wigilia jest ukoronowaniem wszystkich tych działań. Piękne życzenia, kolędy, zapach choinki i pierniczków to magia świątecznego nastroju pełnego życzliwości i radości który zapanował w naszym przedszkolu. Aż szkoda, że wigilijny dzień jest tyko raz w roku, ale może przez to jest taki wyjątkowy.

Drodzy rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania.

 

Wykonał LanSet oparty na sytemie Joomla