Przedszkole
w Chechle

Pierniczki świąteczne

Pierniczki świąteczne

 piernik

W czwartek 20 grudnia wszystkie przedszkolaki, zgodnie z przedświąteczną tradycją wzięły się do pieczenia pierniczków. Najpierw dzieci przyniosły produkty, a następnie pod okiem p. Doroty przygotowały ciasto według przepisu. Wszystkim podobało się mieszanie składników i wygniatanie ciasta, ale największą przyjemność sprawiło wykrawanie różnorodnych kształtów przy pomocy foremek. Po ułożeniu na blaszce pierniczki trafiły do piekarnika. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały  aromat pieczonych  pierniczków, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Pierniczki zostały wręczone rodzicom jako świąteczne upominki na spotkania wigilijnego.

 

 

 

Wykonał LanSet oparty na sytemie Joomla