Przedszkole
w Chechle

Wizyta pani policjantki

Znalezione obrazy dla zapytania policjantka służb drogowych stroj

31 stycznia odwiedziła nas mama Kuby i Miłosza. Znamy ją dobrze, jednak tego dnia wyglądała zupełnie inaczej. Okazało się, że jest policjantką, co było zaskoczeniem dla wielu dzieci. Pani policjantka zaprezentowała mundur służb drogowych oraz jego elementy. Opowiedziała o swojej pracy, przypomniała przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz najważniejsze numery alarmowe. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów w trakcie jazdy samochodem i korzystanie z fotelików. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się przymierzanie policyjnej czapki i oglądanie policyjnej legitymacji. Przedszkolaki z wielką ufnością dzieliły się swoimi doświadczeniami w zakresie bezpieczeństwa, chętnie zadawały pytania naszemu gościowi. Okazało się, że nie tylko synowie, ale wiele dzieci chce brać przykład z Takiej Mamy. Wielu przedszkolaków zapewniało, że w przyszłości wybiorą taki sam zawód. Niecodzienną wizytę nasz gość zakończył czytaniem bajki dla grupy starszaków.  

Dziękujemy za ciekawe spotkanie i zapraszamy innych Rodziców
do zaprezentowania swoich zawodów.

 

Wykonał LanSet oparty na sytemie Joomla