Przedszkole
w Chechle

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Chodzi swoimi drogami,

cichutko miauczy czasami,

chętnie wskakuje na płot.                        

To zwierzę nazywa się …” .               Znalezione obrazy dla zapytania kot

Taką zagadką zaczęły się zabawy 18 lutego. Oczywiście wszystkie dzieci zgadły, kto będzie bohaterem całego dnia. Na całym świecie 17 lutego swoje święto obchodzą właśnie koty, więc przedszkolaki chętnie wzięły udział w różnorodnych „ kocich zabawach”. Rozmawialiśmy o tym, czym karmić kota, jak o niego dbać. Dzieci poznały kocie ciekawostki i zwyczaje. Wysłuchały bajek Chory kotek, Kot w butach, rozpoznawały sylwetki innych znanych kotów z filmów i książek. Przypomnieliśmy sobie różne piosenki i zabawy o kotach. Okazało się, że znamy ich wiele. Poprzez „zabawy z kotem” utrwalaliśmy pojęcia matematyczne licząc i porównując wielkość, kolor, kształt. Ćwiczyliśmy pamięć grając w „kocie memory”, oraz „ ciepło- zimno”, ćwiczyliśmy wymowę śpiewając kocią arię, ćwiczyliśmy naszą sprawność naśladując kocie ruchy i figle. Każde dziecko wykonało również swojego kotka rysując, malując, ozdabiając bibułką lub plasteliną.

Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń w miłej, radosnej atmosferze.

 

Wykonał LanSet oparty na sytemie Joomla