Znalezione obrazy dla zapytania gucio zaczarowany teatrzyk

Przedszkolaki cieszą się bardzo, kiedy w naszym przedszkolu mają miejsce ciekawe wydarzenia. Tym razem radość im sprawiło przedstawienie pt. Gucio zaczarowany – ciekawa propozycja Teatru Lalek BAJKA.

Głównym motywem ukazanej dzieciom historii była prezentacja zagadnienia lenistwa
oraz niechęci do nauki. Bezmyślny chłopiec Gucio został przemieniony przez wróżkę
w muchę, by mógł się przekonać, co to znaczy praca i szacunek do niej. Gucio w swojej owadziej postaci trafił na łąkę, gdzie spotkał wielu jej mieszkańców, którzy uświadomili mu, że każdy musi pracować, a lenistwo jest najgorszą z wad. Kiedy Gucio zrozumiał swoje negatywne zachowanie, wróżka przywróciła mu postać chłopca. Od tamtej chwili nasz bohater był pracowity, chętny do nauki i niesienia pomocy innym.
Ciekawa fabuła, malownicza sceneria oraz duża ilość występujących w przedstawieniu kukieł sprawiły, że dzieci przyglądały się wszystkiemu z zapartym tchem.
Mamy nadzieję, że przesłanie towarzyszące tej niezwykłej historii przedszkolaki będą wdrażały każdego dnia podczas swoich codziennych obowiązków.