Przedszkole
w Chechle

Kolorowi ludzie - teatr internetowy

25 lutego dzieci obejrzały spektakl transmitowany na żywo z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Barbara Lach i Andrzej Mikosz w sposób niezwykły opowiadali historię stworzenia świata. Wielka szafa skrywająca tajemnicze szuflady i piaskownica - stanowiła scenografię sztuki. Kolejno odkrywane szuflady szafy, wyjmowane elementy podkreślały tajemniczość i magię. Aktorzy przenosili figurki na wielką piaskownicę tworząc świat, zaludniając go plemionami i wypełniając go elementami krajobrazu, roślinami, zwierzętami. Dzięki projekcji multimedialnej powstawały na piaskownicy różne kolory, które tworzyły mapę geograficzną. Aktorzy tworzyli z piasku góry, wyspy, siedliska ludzi, dynamicznie zmieniali epoki geologiczne i historyczne.
W ciągu godzinnego spektaklu dzieci „przeżyły” tysiące lat od powstania planety - Ziemi.

Prosty spektakl porusza wiele ważnych tematów i mądrych przesłań. Każdy z nas jest inny. Każdy inaczej mówi i wygląda. Każdy gdzie indziej mieszka. Jednak każdy jest tak samo ważny, każdemu należy się szacunek, dlatego należy unikać konfliktów i wojen a powrócić do przyjaźni.

To wyjątkowe przedstawienie było pierwszym z cyklu spektakli dla dzieci. Kontakt ze sztuką uczy dzieci wrażliwości i otwartości na świat. Będziemy na pewno korzystać z takich teatralnych lekcji. Dzieci spontanicznie reagowały, widać było zauroczenie spektaklem, jego odmiennością i tajemniczością.

Wykonał LanSet oparty na sytemie Joomla