Przedszkole
w Chechle

Dbajmy o zdrowie

    Wzbogacanie wiedzy dziecka o zdrowiu własnym i innych, tworzenie warunków do promowania zdrowego stylu życia, oraz nabywanie umiejętności dbania o zdrowie to podstawa edukacji zdrowotnej dziecka w przedszkolu.
       W ramach tej edukacji nasze przedszkole odwiedziła Pani Kasia - pracownik Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Olkuszu. W spotkaniu tym uczestniczyły dzieci z najstarszej grupy, które bardzo chętnie rozmawiałyn i dzieliły się swoimi doświadczeniami na temat zdrowia. W trakcie spotkania omówiono zasady, których trzeba przestrzegać, żeby zachować zdrowie. Są to oczywiście: higiena osobista, zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna. Pani Kasia pokazała jak należy dokładnie myć ręce, a dzieci przypomniały, w jakich sytuacjach należy to czynić. Bardzo burzliwy był wątek zdrowego odżywiania. Każde dziecko chciało się podzielić wiadomościami, co jest zdrowe do jedzenia. Okazało się, że nie tylko właściwe pokarmy, ale również odpowiednia wielkość posiłków jest bardzo ważna dla zdrowia. Istotną sprawą jest także zachowanie, które wzmacnia nasze zdrowie - to oczywiście ruch, najlepiej na świeżym powietrzu.  
       Starszaki potwierdziły, że będą pamiętać o wszystkich wskazówkach udzielanych przez Panią Kasię.

 

 

Wykonał LanSet oparty na sytemie Joomla