Przedszkole
w Chechle

Żegnaj Marzanno, zimowa panno

Znalezione obrazy dla zapytania marzanna

21 marca przedszkolaki miały bardzo ważną misję do spełnienia - przepędzenie zimy i powitanie wiosny. Piękną, ekologiczną Marzannę wykonały starszaki wraz z wychowawcą. Po obiedzie wszyscy spotkali się w jednej sali, aby zaprezentować swoim kolegom walory wykonanej kukły. Z radością wyszliśmy do ogrodu, aby spalić Marzannę. Za pomocą głośnych okrzyków pożegnaliśmy zimę, a piosenki o wiośnie były zachętą dla nowej pory roku. Do przedszkola dzieci wracały z przekonaniem spełnionego zadania. Zadowolone, w wesołym nastroju dalej bawiły się wesoło na placu zabaw. Po powrocie do przedszkola dzieci obejrzały prezentację multimedialną o oznakach wiosny, aby sprawdzić, czy widziały w ogrodzie wszystkie jej symptomy. Rozwiązywały zagadki przyrodnicze, a każda grupa wykonała prace plastyczne związane z wiosną.  

Mamy nadzieję, że wiosna posłuchała przedszkolaków i zostanie z nami na dobre, że już niedługo słońce zagości i z każdym dniem będzie coraz cieplej.


Wykonał LanSet oparty na sytemie Joomla